Moje cédéčková sbírka: Holy Shire - Midgard

24. ledna 2018 v 10:00 | Baryn |  Recenze
Tohle je album, na jehož popis jsem se hodně těšila. Obsahuje totiž vše, co pořádný hudební klenot potřebuje: severskou mytologii, Hru o trůny a Pána prstenů. :D

H:

Holy Shire (Itálie)


Holy Shire, Masters of Rock 2014Pokud existuje cédéčko v mé sbírce, které by vás mohlo opravdu zaujmout, je to Midgard. O něco tvrdší než většina toho, o čem jsem zde už psala, ale zato tématicky velice vyhraněné.

"Where nightmares grow like spider web
From ice and fire the Others are coming"

album MIDGARD, rok vydání 2014, žánr fantasy symphonic metal


Na Holy Shire jsem natrefila stejně jako na Good Girl Maggie - ale opravdu úplně stejně, jen o rok později - náhodou na vedlejším pódiu na Masters of Rock. Člověk se tam čas od času zatoulá, když ho hlavní scéna začne nudit, a hned se dostane do Středozemě.
Nebo do nějaké její pekelné verze... Vystoupení Holy Shire totiž bylo bezpochyby jedno z nejpůsobivějších a nejděsivějších, co jsem kdy viděla - a to do toho počítám i Powerwolf. Zpěvačka Aeon je démon. Když v rudém světle stála rozkročená s lebkou v ruce a zahalená dýmem a svým silným hlasem zpívala
"I am cursed for my insane desires, evil deeds I made to obtain the power"
nikdo nepochyboval, že před námi stojí nové ztělesnění Sauronovo.


Znáte někdo Epic rap battles o history? Já si teď úplně vzpomněla na ten duel George R.R. Martina proti Tolkienovi. :D Nabízí se to. Utkání dvou komplikovaných a propracovaných světů, dvou zbožňovaných autorů fantasy, dvou těžko překonatelných příběhů a ság, které pohltí nejedno srdce. Midgard naštěstí Pána prstenů a Píseň ledu a ohně proti sobě nestaví, naopak z obojího vypíchne velice elegantním způsobem společné elementy: hrozbu, strach, smrt, boj s temnotou, boj s neznámem, boj se sebou, boj. A já vím, že tohle nejsou věci, které by vás jako první napadly, když se zmíní Tolkien... a díky kozatému seriálovému zpracování asi ani když se řekne Hra o trůny... ale o to lepší mi nápad a zpracování Midgardu přijde.

Ústřední píseň Midgard nakonec popisuje zrození světa lidí podle severské mytologie. I to má svůj důvod, své místo na albu, neboť minimálně Tolkien ze severské mytologie při psaní určitě čerpal a právě Midgard mu byl předlohou pro Středozemi. Bez Midgardu by to mohlo dopadnout úplně jinak...


Byla jsem fascinovaná při pohledu na Aeon naživo, ale zůstávám fascinovaná při poslechu jejich hudby doteď. Neznám žádnou zpěvačku, která by dokázala z výšek přecházet do takových chraplavých poloh - snad s výjimkou zpěvačky Graveshadow, která ovšem chraptivě nezpívá, ta se vrhá rovnou na growling. A zjistila jsem, že sama skupina zpěv Aeon nazývá "dragon vocals". Tenhle dračí hlas pak dokonale vynikne vedle sopránu Sisiky, jejich druhé zpěvačky, která však tuším není oficiálně členm skupiny, jen jakýsi host, který vnáší do jejich skladeb o něco víc magie.
Znám jednu další skupinu inspirovanou Tolkienem, ale žádnou, která by z líbezného příběhu o Společenstvu a hobitech udělala takovou pekelnou smršť. A přitom se bavíme o velmi melodické hudbě, ne o nějakém bezhlavém bušení do bubnů a kytar. Holy Shire přechází z krásných folkově laděných úvodů do hudby, ze které tuhne krev v žilách.

Někdy tento rok by mělo vyjít nové album... které samozřejmě musím do své sbírky také pořídit. Prostě musím. Co jsem tak vypozorovala, tak novou inspirací kromě techto "starých motivů" je pro Holy Shire nyní i například Skyrim, takže věřím, že už jen proto to bude stát za to. Více toho však nevím, neboť zatrvzele píšou vše na svou facebookovou stránku v italštině a ten automatický překlad je, inu, všeljaký. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adel Adel | Web | 24. ledna 2018 v 17:11 | Reagovat

tak tohle moc neposlouchám popravdě:)

2 Roby167 Roby167 | 24. ledna 2018 v 19:08 | Reagovat

Právě jsem doposlouchal celé album, protože... no, jednoduše si ho nešlo neposlechnout po tom, co jsi tu napsala. Naprosto chápu, proč sis to album musela koupit. Velmi ti závidím, že jsi je viděla naživo při takové show.
Ale teď vážně, už jsem si díky tobě objednal Karen, nemůžu mít úplně stejná alba jako ty!

3 Rosie. Rosie. | Web | 24. ledna 2018 v 22:03 | Reagovat

Já o tom snad ani vážně neuvažuji, nejde to z tolika důvodů, ale je fakt, že mi prostě je teď mizerně a myšlenka na to vrátit se tady prostě je.. Jenže by to pak nakonec skončilo zase stejně, to si myslím.. Už toho bylo na oba dva příliš, jen je smutný, že se teď oba dva trápíme a nemůžeme si už vzájemně pomoc, nakonec nám pomůže opravdu jen čas.. Hodně poslouchám, že seznámení se s někým jiným pomáhá, ale já si úplně nepouštím k tělu lidi lehce a mám problémy s důvěrou, takže tuhle možnost jsem zavrhla, ani nechci nějakou dobu vůbec se seznamovat nebo vůbec poznávat.. Ale nejsem první ani poslední že, každého to alespoň jednou v životě musí potkat :)

Jinak miluju Hru o trůny, tak jsem si to hned pustila a není to hudba, kterou bych si pustila do sluchátek na cestování, ale rozhodně se mi to líbí, je to ten typ hudby, který stojí za to vidět naživo rozhodně .. o tom nepochybuji! Především výkon té zpěvačky, je to krása poslouchat :)

4 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 25. ledna 2018 v 22:28 | Reagovat

Tohle se dost dobrá kapela. Do teď jsem ji neznala. Zpěvačka má opravdu pěkný hlas. Zítra si možná projdu jejich jiné písně.
A ještě si nemůžu odpustit takovou trapnost. Já jsem tak zběsilý mistr asociací, že jsem si to hned spletla z ukrajinskou kapelou Midgard. Než jsem si tedy správně přečetla název článku. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama