Zireael von Hotzendrof

21. listopadu 2016 v 12:00 | Baryn |  Chmelík
Nakonec jsem "odumřela" na mnohem delší dobu, než bylo v plánu. Prodloužila jsem si to zhruba o týden a moc mě to mrzí. Výjimečně za to ani primárně nemohla škola, i když ano, ty úkoly z organické chemie jsou stále ohavně vyčerpávající, a ano, zápočet z anorganické chemie byl - cituji Jacka Sparrowa - hnus zrůdnost a ohavnost. Ovšem tentokrát za to mohlo především opravdu něco jiného, něco malého bílého a chlupatého.

Minulé pondělí, tedy před týdnem, jsem našla cestou z nákupu u popelnic zubožené malé bílé kotě. Zoufale mňoukalo, bylo vychrtlé a příliš malinké na to, aby přežilo krutou zimu venku. Asi další nevhodný dárek.Mně je vážně špatně z toho, že někdo vyhodí bezbranné stvoření, aby našlo jistou smrt v mrazu, pod autem nebo prostě jen chcíplo hlady, protože nikomu na něm nezáleží. Je mi zle z lidí, kteří vezmou koťata, zavážou je do igelitky, a pohodí je u cesty. Nezájem, co se s ni mi stane. Často dost hnusné věci. Aby skončila pod koly aut, sežraná parazity zevnitř a predátory zvenčí. Zvedá se mi žaludek z hovad, která polívají koťata benzínem, asfaltem, náramně se baví tím, že je týrají ... protože je stejně všude koček hafo, že? Tak komu budou koťata chybět? A víte co, ano, je to pravda ... Nechci tady teď moc rozebírat otázku kastrace, protože na klidné poučování a smysluplné vysvětlování problematiky, jsem až příliš vytočená ... ale chci tu zmínit jednu myšlenku, možná krutou, ale pravdivou. Jen málokteré kotě tohle týrání nakonec přežije. Třeba se i dožije opravdu toho, že ho někdo najde, donese k veterináři a je ochotný si ho nechat a poskytnout mu láskuplnou péči a teplý domov, ale často je takové kotě už v tak hrozném stavu, prolezlé nemocemi a červy natolik, že to nepřežije. Umírá v těch největších bolestech, rozežrané zevnitř, hladové a zoufalé. Lidi nadávají na barbary z vesnic, že koťata topí nebo střílí, když je jich moc. A já tyhle barbary nenávidím taky, ovšem především z toho důvodu, že kočky nekastrují a vůbec dovolí, aby se tato ubožátka narodila. Jenomže když už se nechtěná koťata narodí, člověk si je nechce nechat a nechce je ani udat, je tahle rychlá barbarská smrt mnohem lepší, než to, co by koťátka potkalo vyhozená venku. Je mi líto každé smrti, ale ještě víc je mi líto, když někdo dlouho a zbytečně trpí.

Pak jsou tu samozřejmě taková elegantní řešení jako útulky a depozita ... Proč dávat kotě do útulku, když je taks nadné jej pohodit na poli? Co na poli, u obchoďáku do koše. Debilové jsou debilové. A netýká se to jen koček. Jen pro mě je to s kočkami o dost osobnější, protože jednak už asi rok jednu doma máme a díky ní dost sledujeme, co se tak s kočičkama v té naší zavšivené republice děje, a jednak, jak už jsem psala, jsem nyní jedno malé bílé chlupatíčko nalezla. A tak se mi tohle všechno, co už delší dobu slýchávám a čtu o opuštěných umírajících koťatech, znovu vrátilo. A silnější.

Vypadá to však, že tahle záchrana bude mít štastnější konec. Doufám. Hned, jak jsem kotě našla, jsem si jej vzala, zavolala na veterinu a o dvě hodiny později tam u doktorky stepovala i s malým nalezencem a čekala na vyšetření. Chtěla jsem jen vědět, jestli má cenu koťátko zachraňovat, nebo zda už je příliš pozdě. Veterinářka mi však hned s úměvem řekla, že se tváří životaschopně.
Je to kočička, asi dva měsíce stará. Byla začervená, zablešená i zasvrabená, ale proti všemu dostala pipetu (prostě léky) a vypadá spokojeně.
Můj prvotní plán byl ji někomu nabídnout - ať už známému nebo v kočkařských skupinách na FB - jakmile ji trochu vypipláme. Přítel se do kočičky však zamiloval, a tak zůstala s námi. A musím říct, že mi taky začíná přirůstat k srdci. Je hrozně drobounká, ale živá, všechno zkoumá, hlasitě vrní a ráda se mazlí. Což už má teďka po absolvování karantény i povolené. Je to malé zlatíčko, nemotorné, ale hrozně milé, a hlavně vděčné za záchranu z ulice.

Fotky jsou asi týden staré:
Kočička dostala jména Zireael nebo také prostě Cirilla, zkráceně Ciri. Podle té princezny ... ehm čarodějky ... zaklínačky? Prostě podle té bílovlasé holky ze Zaklínače. Příjmení von Hotzendorf jsme jí pak přidělili prostě jen ze srandy podle našeho "oblíbeného" Konráda von Hotzendrofa, což je ... vrchní knírač z prvné světové. Řekli jsem si, že jí tak budeme říkat, když nás něčím naštve. Jí to bude jedno, ale my si tím ulevíme. Náš starší chmelíček - s honosným jménem Sefíra - schytal pro tyto případy přezdívku Seführer.Tyto fotky už jsou novější, focené předevčírem. Zatím jsme pokročili v odsvrabení a odblešení, ale budeme jí ještě muset trochu omýt. Nechtěli jsme s tím na ni vybafnout hned, aby nedostala hned šok, ale něco mi říká, že ta by přežila všechno.

Teď u nás probíhá proces seznamování koček. Ani mě nepřekvapuje, že Ciri je ze Sefírky nadšená, zatímco Sefíra vetřelce nemůže vystát a choulí se v rohu, odkud zlostně na koťátko nahlíží. Tedy, sem tam si ji přijde oňufat, ale má z ní trochu strach. Ciri je opravdu hodně divoká - Hotzendorf jeden - a nejradši by si se Sefírkou hned hrála, ale Seírka to ne a ne pochopit. A tak nakonec stejně zdrhne do kouta. S okázalým zasyčením a zavrčením. Vím, že ji to přejde, ale bude to chtít čas.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polly Polly | Web | 21. listopadu 2016 v 15:14 | Reagovat

Panebože, to je krásavica a aké má šťastie, že si ju našla! mojou domácnosťou takto raz preletel malý ryšavý kocúrik, našiel domov u kamarátky :).
Ľudia, čo vyhodia zviera, nemali by mať ani vlastné deti... podľa mňa sa k nim budú správať rovnako, takýto človek skrátka musí mať v sebe nejaké prázdne miesto po základných citoch!

2 Magicmax Magicmax | Web | 21. listopadu 2016 v 16:15 | Reagovat

ODUMŘELA - Zajímavý výraz. Budu ho používat taky!
To stvořeníčko je tak pěkný. :-)  :-)  :-) To je nejlepší důvod k neaktivitě!!!! To s těma popelnice je smutné ale o to lepší je váš začátek. Jako z nějakého seriálu. Úplně vidím tu scénu. Kotátko je v popelnici a volá o pomoc tun áhlle příjde krásná blondýna a zachráni ji. :D POOOČKAT! Takhle opravdu něco začínalo! Takhle začinal seriál Sam a Cat! :DD Já nevím jestli jsem tak vymaštenej televizí nebo bych měl začít studovat scénaristiku.
To kotátko je krása sama. Říká se, co je krásnějšího než život a tohle kotááátko je toho důkazem! Asi jsem trochu přefitroval nějak to přísloví ale stejně mám pravdu.
Já se vůbec tvému příteli nedivím. Odolat tak rozkošnému stvoření nemůže když podlehl tobě. :-D  Ciri je krásnééééé jméno. Vybrali jste skvěle. My jsme to měli stejně s naší kočkou. Taky jsme jí našli mňoukat u Popelnic. Pojmenoval jsem jí Piškotka. Ted běhá na jedné farmě. Musí to být krásné že tě ted bude doma vítat o jednoho krásného tvorečka, co tě má rád, víc. :-) A jaké má chování? Štítí se trochu lidí nebo už vypadá jako že by mohla být v pohodě? :)
Jinak vůbec se nedivím že Sefirkka má z ní taky radost. Kočky které bydlí sami mužou mít poruchu komunikace s ostatními kočkami, takže je to pro ni jen dobře. :-) Moc rád jsem si článek přečetl. A přeju všem ve vašem domově štěstí. :-)

3 Reita Reita | Web | 21. listopadu 2016 v 16:32 | Reagovat

Tak to si strašne zlatá že si to úbožiatko zachránila :D. Ja som mala kocúra ktorého zachránila môj oco z lesa keď bol na hubách :3 nedokázalo sa v lese ani schovať, prečože bolo celé žlté XD a tak ho ocko doniesol domov a bol snami úžasných 7 rokov :( než sa mu prihodilo niečo strašné a on nám umrel pred očami T_T strašne som plakala, aj teraz keď na neho pomyslím tak plačem T.T. Inak bolo to celkom veľké hovado na to aké malé ho ocko doniesol vyrástol do enormných veľkostí XD no vážne..... čo sa tíka toho pohadzovania zvierat na ulicu súhlasím s tebou su to barbari mali ich račej darovať !!! alebo vôbec nemali dopustiť aby sa narodili ked sa one nechceli starať :/. Mi máme na dvore jednu mačku ktorá snáď kotí každí týždeň  no nieje naša ale strýkoá takže s ňou nemôžeme nič robiť :/

4 Ivy Haven Ivy Haven | Web | 21. listopadu 2016 v 18:38 | Reagovat

Naozaj rozkošné mačiatko, ktoré má obrovské šťastie, že si ju našla práve ty. Je obrovská škoda, že to tak nemajú všetky odhodené mačky. Podľa mňa o človeku povie veľmi veľa, ako sa správa ku zvieratám, a niekto, kto nechcené zviera len tak vyhodí von alebo ho dokonca utýra má očividne nejaké problémy. Každopádne, dúfam, že Ciri vyzdravie, udomácni sa a bude sa jej dariť dobre. :)

5 Ortie Ortie | Web | 21. listopadu 2016 v 18:49 | Reagovat

Koťátko je nádherné.
A z těch lidí, co jakkoli ubližují zvířatům je mi taky zle.

6 Dulce Nika Dulce Nika | Web | 21. listopadu 2016 v 19:19 | Reagovat

jejo, aké zlaté :-)

7 Eliss Eliss | Web | 21. listopadu 2016 v 19:40 | Reagovat

Překrásná kočička ♥

8 Kačka Kačka | Web | 21. listopadu 2016 v 22:26 | Reagovat

Mooooooooje tá je zlatá :) ...nechápem ako môže niekto vyhodiť zviera alebo mu niečo urobiť ...

9 stuprum stuprum | Web | 21. listopadu 2016 v 23:44 | Reagovat

Vypadá stále nemocně. :(

10 Circle Circle | Web | 22. listopadu 2016 v 11:20 | Reagovat

Reaguji an Tvůj komentář u mě na blogu. (BTW pěkný koťátko a palec nahoru, že ses jí ujala :3)

Co mi na Tvém článku vadilo - už jen posuzování někoho podle vzhledu a že se Ti "skoro každý zdá být ošklivý". Ono je totiž lepší se povznést nad něčí "ošklivost" a najednou zjistíš, jak moc je ten člověk krásný, i když na první pohled se Ti to nemuselo zdát.

Také jsem mívala svou "škálu". Pak jsem poznala jiné lidi. Někteří neměli zuby, jiní zas měli měsíc neumyté vlasy, další měli zažranou špínu pod nehty...nejdřív jsem se jich štítila, ale pak jsem uznala, že krása je hlavně uvnitř a nikde jinde.

A teď jen lituji toho, kolik skvělých lidí jsem ignorovala jen kvůli tomu, že se mi vzhledově nelíbí. A hlavně kolik špatných lidí jsem si kolem sebe nashromáždila jen kvůli tomu, že se mi vzhledově líbili.

Nedělej z povrchnosti ctnost, protože má od ctnosti hoodně daleko.:)

11 Elis Elis | Web | 22. listopadu 2016 v 15:16 | Reagovat

No jo studium dá zabrat a je to žrout času... je to od tebe moc hezké, že si to koťátko  zachránila, jsou to chuďátka a zimu by nepřežila...

12 Circle Circle | Web | 22. listopadu 2016 v 17:52 | Reagovat

Jinak odpověď máš u mě na blogu.:) Nevím, jestli se Ti reakce odesílají na mejl, tak je ať víš.:D Kdyby něco, tak napiš, ať Ti nespamuju tady.:D

13 vegetarianskydablik vegetarianskydablik | Web | 22. listopadu 2016 v 18:26 | Reagovat

Nádherné kotě :)

14 beallara beallara | Web | 22. listopadu 2016 v 19:24 | Reagovat

Ježiši, ty jsi mě tak potěšila, jsem moc ráda, že existují lidi jako Ty a né takoví dobytci, kteří nejsou schopni mít úctu ke zvířeti , potažmo ke člověku.
Moc Vám přeju, aby nová kočičanda byla co nejdřív zdravá a na pohodu.
doma jsem řekla, že ti tři jsou finále, ale kdybych našla takového prdečka, asi určitě bych mu nabídla teplo, lásku a skvělou partu.
Mějte krásný adventní čas, těším se na další fotky a mám šílenou radost :-)  :-)  :-)  :-)

15 Terynka Terynka | Web | 22. listopadu 2016 v 20:50 | Reagovat

Jůůůůůů, ta je roztomilá <3 úplně jako snížek. Jinak jak píšeš. Největší zlo na téhle planetě jsou lidé. Také mě rozčiluje a někdy až děsí, co člověk dokáže udělat takovému nevinnému tvorovi. Mě je ale líto všech zvířat. Hodně soucítím i se psy, ale jak píšeš, ty máš větší vztah ke kočkám. Jsi skvělá dušička, co zachránila tuhle malinkou prdelku a ona ti tu lásku zase vrátí. Na poslední fotce mi přijde, že maličko vyrostla, je to vůbec možné? :-)

16 veruce veruce | Web | 26. listopadu 2016 v 15:18 | Reagovat

Pěkná kočička, určitě se jí u tebe bude dařit dobře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama