Listopad 2016

Dort, který měl vypadat nebezpečně

29. listopadu 2016 v 10:09 | Baryn |  Výtvory: kresby, malby, básně apod
On ten název zní možná trochu víc filozoficky, než by měl, ale pravda je taková, že se zde žádné úvahy o nebezpečných dortech nedočkáte. Což mi teda mimochodem připomíná, že před pár lety jsem viděla docela zajímavou amatérskou parodii (existují vůbec profi parodie?) na Harryho Pottera, ve které Snape učil obranu proti jahodovým dortům. Voldemort a spol asi budou muset přejít na oříškové, vanilkové či čokoládové.

Zpět k tématu. O víkendu jsme slavili mamky narozky a ke každé správné oslavě patří dort. Problém je, že já a mamka jsme takový náš rodinný dortařský tým... a na tuhle akci mi jaksi týmový parťák logicky chyběl. Takže zatímco zbytek našeho milovaného rodinného jádra dostává "eňo ňůňo" výtvory, Valide se musela spokojit s tím, co jsem jí přichystala já sama. A ne, nepodivujte se nad výrazem "Valide", to je na dlouhé vyprávění, ve kterém bych se jen zamotala.

Měla jsem spolužačku, co svojí mamce říkala "Žába", by mě zajímalo, jak to vzniklo, ale to už se asi nikdy nedozvím.


Jo jo, je to v pořádku ...

25. listopadu 2016 v 13:00 | Baryn |  deník
Ani jsem si málem nevšimla, že se můj článek s "žebříčkem krásy" dostal na hlavní stránku blogu. Mimochodem má to nějaké pojmenování? Něco jako "Článek týdne" či "Hovadina hodná vystavování"?
A to jsem chtěla zveřejnit článek o tom, jak jsou tam stále samé ptákoviny ... asi ho egoisticky smažu a nebudu svůj článek ponižovat. Nemám to zapotřebí, pár lidí to zvládlo místo mě. :D


Báseň: Neprogramovaná zběsilá smrt

23. listopadu 2016 v 13:00 | Baryn |  Výtvory: kresby, malby, básně apod
Sedím si takhle na Fyziologii buňky ... a kupodivu dávám i pozor, neboť třeba na rozdíl od Biochemie, při které vznikla má předchozí báseň, mám Fyziologii buňky opravdu ráda. Je to jeden z nejzajímavějších předmětů, na který jsem kdy chodila - dost možná to bude přednášejícím, který rád každou věc obohacuje o své historky, historické pokusy a omyly, původní domněnky ... a celé je to takové propojené s dějinami vědy, což si moc užívám. Mimochodem, chodím na PřF UK v Praze, kdyby to někoho zajímalo ... a vzhledem k tomu, že už se tu spekulovalo, zda jsem z nějaké biologie v Brně, tak mi přijde vhodné to uvést. O svém oboru mám taky v plánu napsat zajímavý článek, velmi výživný, ale to až někdy jindy ...

Neprogramovaná zběsilá smrt

Vytrhnout srdce.

Oni lhali, že to nebolí
že rána se zahojí
jen musím trhnout prudce.
Pevně sevřít v ruce
A že žádný bol mě neskolí
Jsem z těch, co se nebojí.
Teď jen vzpomínám trpce.

Jsem jen stín.

Prorostlý životem i smrtí
Místo těla halda sutin
Nevěřím tomu, co už vím.
Necítím radost ani splín
Bez srdce nejsme ani krutí
Jsme jen nic a spousta dutin
zaplavené mokem krvavým.

Prorostlí hněvem zoufalým.


Zireael von Hotzendrof

21. listopadu 2016 v 12:00 | Baryn |  Chmelík
Nakonec jsem "odumřela" na mnohem delší dobu, než bylo v plánu. Prodloužila jsem si to zhruba o týden a moc mě to mrzí. Výjimečně za to ani primárně nemohla škola, i když ano, ty úkoly z organické chemie jsou stále ohavně vyčerpávající, a ano, zápočet z anorganické chemie byl - cituji Jacka Sparrowa - hnus zrůdnost a ohavnost. Ovšem tentokrát za to mohlo především opravdu něco jiného, něco malého bílého a chlupatého.

Minulé pondělí, tedy před týdnem, jsem našla cestou z nákupu u popelnic zubožené malé bílé kotě. Zoufale mňoukalo, bylo vychrtlé a příliš malinké na to, aby přežilo krutou zimu venku. Asi další nevhodný dárek.


Versus Harry Potter

12. listopadu 2016 v 14:00 | Baryn |  deník
V hlavě mi zní už delší dobu píseň "Versus" od Moonspell, a tak jsem ji musela propašovat elegantně alespoň do názvu článku. Nicméně protentokrát to má i smysl. Už několikrát jsem se zamýšlela nad rozdíly slovenských a českých překladů Harryho Pottera, nebo ještě lépe řečeno nad tím, který je lepší. Zcela srabácky jsem dospěla k názoru, že slovenský překlad je lepší pro Slováky a český pro Čechy, nicméně stejně bych to tu chtěla nějak víc rozebrat.


Moje cédéčková sbírka: Good Girl Maggie se stejnojmenným albem

7. listopadu 2016 v 11:34 | Baryn |  Recenze
Už je zase tady... ne Hitler, ale můj starý design Rising Flames... a cédéčková sbírka k tomu.

Good Girl Maggie (Polsko)

Další spíše rocková než metalová skupina. Ten začátek abecedy holt mám o něco méně "heavy" než zbytek. Doufám, že to nikomu moc nevadí, ale co jsem tak pročítala vaše komentáře, stejně tady čistokrevných metalistů moc není...
Třeba tady GGM bych doporučila lidem, které zaujali Evanescence... ale samozřejmě úplně stejná hudba to není.

Na GGM jsem stejně jako na Dharmu narazila na festivalu, tentokrát to však bylo na Masters of Rock 2013. Ani jsem nestihla jejich vystoupení od začátku, podle názvu mě nezaujali (na rozdíl od 'Black roll', které mi Google translator přeložil jako 'černý rohlík', na ty jsem prostě jít musela - a ne, neptejte se mě, proč jsem to nechala prohnat translatorem :D), takže jsem na ně nešla cíleně.
Protože však hlavní stage okupoval někdo neposlouchatelný, vydala jsem se hledat vedlejší pódium a po třech letech snahy jsem ho konečně našla. Ty tři roky zde nejsou nadsázka, mně to opravdu zabralo tři ročníky tohoto festivalu, než jsem Alfedus nalezla. Koho by napadlo, že bude hned vedle hlavního pódia - chytře zakamuflované.

Good Girl Maggie mě pak zaujali hlavně svou zpěvačkou. Já se vždycky vrhám za silnými nebo něčím výraznými hlasy, a Gosija (doufám, že jméno píšu správně) splňuje obojí. Popravdě mi připomněli tehdy na koncertě právě modernější a více rockové Evanescence, ovšem bez toho charakteristického temného závoje a výrazného symfonického podkreslení. Absence něčeho takového mi však výjimečně nevadila, protože to, co by jinde uhlazoval symphonic, tady utáhl s přehledm Gosiji hlas. No vážně. Tak famózní zpěvačka by neměla být na vedlejším druhořadém stagei. Ani se nedivím, že tam na ně tehdy byl skutečně nával.


Good Girl Maggie na Masters of Rock 2013
Fotka není sice nijak dokonalá, ale je to má první vzpomínka na ně.


Na konci tunelu není světlo, ale sekreční žlázky, které toho ubožáka rozloží ...

3. listopadu 2016 v 22:13 | Baryn |  deník
To není žádné filosofické moudro, jen jsme na Morfologii rostlin rozebírali mechanismus lapání kořisti masožravýma rostlinama. Koukali jsme i na takové vtipné video, které mělo zachycovat průběh trávení kořišti, ale ... Většina videa byla vlastně jen o tom, jak ten člověk vzal ploštici pinzetou, strčil 'do kytky', nedošlo k podráždění, ploštice utekla, chytil ji znovu, znovu ji vnutil kytce, ploštice znovu utekla, a takhle asi pětkrát, než tu nebohou ploštici rostlina chňapla, uvěznila a začala trávit. Chudák ploštice.

Vlastně tímhle článkem ani nechci navázat na předchozí 'školní článek'. Hlášek by bylo dost, ale dneska přicházím spíš s pár organizačními záležitostmi. Asi ze všeho nejdřív bych se vážně chtěla omluvit za sníženou aktivitu a za to, že se to v nejbližší době nezlepší.
9.11. mám zápočet, první, vyčerpávající a jednoduše dementní, takže do tohoto data ode mě zázraky nečekejte. O víkendu 12.-13. to však nebude o moc lepší, neboť to jedu za rodiči, a mám v plánu si ten víkend s nimi užít bez blogu.

Nicméně to neznamená ani v nejmenším, že bych vyhlašovala hiatus nebo dávala blogu sbohem. Naopak přicházím s plánem, co tu bude dál ... a ne jenom tady.