Když hodnotím podle vzhledu ...

23. října 2016 v 17:04 | Baryn |  úvahy a stížnosti
Nějak podezřele často teď narážím na články o tom, jak je příšerné, že lidi soudí ostatní podle vzhledu. Asi jsme čím dál víc povrchní a nebo vztahovační... prostě příšerní! Fuj.

Podle mě souzení "knihy podle obalu" k životu patří. Je přirozené, že si člověk řekne "Je, ten je hezký - je, ten je hnusný", a nemusí si k tomu domýšlet nic víc. Vidím zásadní rozdíl mezi "posuzováním" a "odsuzováním". A vím, že to není jen otázka krásy, ale i otázka stylu - jako metalistka bych mohla vyprávět... ale to teď řešit nechci, protože dneska mám tu potřebu zaseknout se prostě jen u krásy. Nebo spíš u toho, jak ji vnímám já. Šíleně moc lidí mi říká, že nedokážu ničí vzhled ohodnotit kladně (respektive říkají "Pro tebe je každý hnusný"). Neřekla bych, že je to pravda, ale na druhou stranu vím, že fakt nechodím po ulicích a s přiblbým úsměvem neříkám každému na potkání, jak je nádherný.

Mám tendenci takhle hodnotit hlavně herečky a zpěvačky. Zpěvačky prostě z toho důvodu, že hudbou žiji, a tak stále objevuji a poznávám nové tváře, herečky zase proto, že když už se dívám na film nebo seriál, tak si ho chci nějak užít i vizuálně. A ve chvíli, kdy se v roli ženy, která měla být oslnivě krásná, objeví nějaká průměrně vyhlížející herečka, tak je jasné, že nadšená z toho nejsem. Jako když Meryl Streep hrála Sofii nebo když Clémence Poésy hrála Fleur Delacour. Ani jednu z těch hereček bych neoznačila za "šerednou", ale zároveň v nich ani ty oslnivé krásky nějak nevidím. Problém je, že tohle je všechno subjektivní. Tak se můžu vztekat, jak chci, a stejně se najdou lidi, kteří budou opěvovat jak krásu Meryl, tak krásu Clémence.
I když si však moc dobře uvědomuji, jak moc tohle závisí na názoru a pohledu konkrétního člověka, mám stále tu potřebu hodnoti... prostě to ve mně je.
Zároveň si říkám, že opravdu krásných lidí - tedy těch, které za krásné považuji já - nevídám zase tolik. Svět jimi zamořen fakt není, a tak je přirozené, že nějakými slovy chvály, co se vzhledu týče, hodně šetřím. Šetřím si je na ty, kteří za to stojí.

Můj přítel mi nedávno řekl, že má vážně problém nějak objektivně zařadit člověka, když o něm řeknu, že je hezký nebo ošklivý, protože mám prý tu hranici šíleně šouplou... tedy tím směrem, že hezká je jen Hürrem (postava z Velkolepého století, hraje ji Meryem Uzerli) a všechno ostatní je odpad. Samozřejmě to myslel ze srandy, trochu, ale vím, že občas mám taky sklon všechny šmahem zařadit mezi ty "nepěkné", takže...
Požádal mě o sestavení jakési... škály... abych mu očíslovala nějaké celebrity od 1 do 10 a on se podle nich tak mohl řídit. Přišlo mi to jako geniální nápad, zvlášť, když si tak libuji v dělání všemožných seznamů a přehledů.
Škálu jsem zpracovala a Hürrem zařadila na její vrchol. Přiřadila jsem jí číslo 1.
10 je tedy u mě nejhorší.

Škálu přidám i sem, najdete ji v celém článku, a tak ještě jednou upozorňuji, že je to MOJE hodnocení, a tudíž se fakt nemusí shodovat v žádném bodě s nikým vás. Stvořila jsem ji, aby tedy měl přítel jasno v tom, co mé hodnocení znamená. Zároveň jsem zpracovala pouze ženskou verzi, neboť u mužů tolik vybíravá nejsem... tam je mé hodnocení naprosto jednoduché o pouhých čtyřech bodech:
můj přítel - Severus Snape a jemu podobní záporáci (jako třeba Loki) - průměrný zbytek - Zeman a jemu podobné zjevy (jako třeba Jabba)

Ještě jedna připomínka - radši: Nebrala jsem v potaz ani trochu sympatie k daným celebritám, které mi posloužily jako stěžejní body v žebříčku. Neuvažovala jsem, zda se mi líbí jejich hudba či herecké výkony, prostě jsem hodnotila pouze a jenom krásu. Jako ten nejpovrchnější člověk na světě.

EDIT 2018: další připomínka - JE TO ŠKÁLA! Ne seznam nejhezčích či nejošklivějších celebrit na světě. FFS!Ke každé "úrovni" jsem radši uvedla i nějaké příklady, kdo by mi spadal buďto přímo do té úrovně nebo mezi... máte to tu graficky znázorněné, tak snad to z toho půjde pochopit.
Vybírala jsem ty trochu známější celebrity, nebo aspoň ty, které jsou známé u nás doma.
Jo a do škály jsem nezahrnula plnoštíhlé ženy, černošky (tedy ne ty klasické tmavé s čistě africkými předky) a Asiatky. Ne kvůli nějaké potřebě diskriminovat, ale jednak třeba ani moc Asiatek a černošek neznám, a jednak by se mi to s tím "bílým" zbytkem těžko posuzovalo, protože ty rysy jsou prostě jiné.
Nevybírala jsem ani české ani slovenské zástupkyně, protože se mi na ně nenahlíží tak moc dobře objektivně (tedy stále u nich beru v potaz sympatie, někdy spíš antipatie), abych byla schopná zařadit je do seznamu.


Vím, že jsem u všech hereček psala přímo jejich jména, jen u princezny Lei jsem prostě musela ponechat tu Leiu :D hlavně tedy abych zdůraznila, že fakt nehodnotím současnou babičku Carrie.
Na to jsem vlastně také chtěla poukázat: Snažila jsem se hodnotit všechny zde zmíněné tak nějak v rámci podobného věku, takže zrovna tak nesrovnávám současnou Meryl a další trochu starší herečky z mého seznamu s těmi mladšími.

Snad vám přehled nepřišel nezajímavý a jsem moc zvědavá na vaše žebříčky a názory :)
Děkuji za přečtení a
May the Infinity of the Beauty be with you ...

Jinak pár dní teď články přidávat nebudu. Komentovat stále hodlám, to ano, jen budu mít ve škole moc práce na to, abych prostě zasedla a psala něco konstruktivního na blog. Však i tohle je takový spíše oddechový článek. ;)
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Way Way | Web | 23. října 2016 v 18:43 | Reagovat

Zajímavý článek.
Řekla bych, že ten kdo říká, že není povrchní lže. Každý je alespoň trochu povrchní a každý z nás soudí "knihu podle obalu" co si budeme povídat.
Je zajímavé jak každý vnímá krásu jinak. Třeba já ani nevím podle čeho hodnotím, že je člověk krásný, někdy mi přijde někdo úplně nádherný a o měsíc později si rikam, že jsem musela být na drogách, protože absolutně nechápu co se mi na něm tak moc líbilo :D.

2 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 23. října 2016 v 18:45 | Reagovat

Nádherný nový layout O_O

3 Baryn Baryn | Web | 23. října 2016 v 19:12 | Reagovat

[1]: Já věřím, že existuje pár "čistých duší", kterým je vzhled opravdu upřímně ukradený a vážně ho nezkoumají, jenomže většina těch, která tohle o sobě tvrdí, jsou bohužel jen povrchní pozéři, kteří chtějí být v něčem lepší než okolí - tak přeci nebudou soudit podle vzhledu. Máš opravdu, většina je vskutku povrchní :) Hold to patří k životu.

A také netuším, co mě přiměje někoho zhodnotit jako "krásného". Prostě to tak vnímám. :D Někde jsem slyšela, že nám jako hezcí přijdou lidé s podobnými rysy.
Zatím jsem nezažila, že by se mi někdo, kdo se mi líbil kdysi, postupem času vyloženě zošklivil, ale spíš ze mě opadne to prvotní nadšení. :D

[2]: Děkuji :)

4 Ivy Haven Ivy Haven | Web | 23. října 2016 v 19:13 | Reagovat

Naozaj súhlasím, že človek vždy najprv súdi podľa vzhľadu, len je podstatné sa na to, ako človek vyzerá, priveľmi nespoliehať. Myslím ale, že nám to vie povedať veľmi veľa vecí o človeku samotnom predtým, než vôbec otvorí ústa. Sama ale podobný rebríček ženskej krásy nemám a asi by som ho ani nebola schopná vytvoriť, pretože si nemyslím, že som v tom veľmi, ako to povedať, vyberá. Tak napríklad nedokážem posúdiť, či je krajšia Scarlet Johansson, Rihanna alebo Selena Gomez, pretože mi všetky prídu pekné a pokojne by som vyzerala ako ony. Na druhú stranu, taká Britney Spears, Katherine McNamara, Rebecca Black alebo Amy Lee a niekoľko iných z tvojho zoznamu mi neprídu také pekné. Nie sú škaredé, ale keby som niekedy dokázala urobiť takýto rebríček, neboli by na ňom.

5 Baryn Baryn | Web | 23. října 2016 v 19:23 | Reagovat

[4]: Jen tak pro upřesnění:
Já sestavovala žebříček od 1 do 10, což má představovat škálu, podle které bych "hodnotila" jakoukoliv ženu na světě, takže v podstatě nemůžu uvažovat, že by někdo v tom žebříčku nebyl. :D Rebeccu taky považuji za velmi škaredou, proto je zde až v "desítce" - a uvedená je tu jako příklad, ne jako má oblíbenkyně. Zkrátka to není přehled těch nejhezčích, ale přehled obecný, kam jsem třeba náhodně vybrala zrovna tebou zmíněnou Amy, Scarlet, Selenu, Britney atd., jen abych dala příklad, kdo podle mě spadá do jaké "úrovně". ;)

6 cincina cincina | Web | 23. října 2016 v 22:45 | Reagovat

Hmm, zajímavý článek.
Já takovéhle souzení podle vzhledu nemám ráda, ale je pravda, že to děláme všichni. I já to dělám... ale ne souzení, ale posuzování, přesně jako ty. Akorát já jsem typ člověka, co se snaží tu krásu hledat opravdu ve všech. Asi to teď bude znít hnusně, ale je pravda, že u některých ta krása je hodně hluboko pod povrchem a není vidět:D (Slušně řečeno)...
Co se týče vzhledu, tak jsem na to hodně háklivá z osobních důvodů... vím, že já nejsem nic extra... a když čtu tvůj článek, tak si říkám, že já bych taky byla v desítce. Určitě.

7 Terynka Terynka | Web | 23. října 2016 v 22:49 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím! Vůbec nevěřím lidem,  kteří říkají,  jak na vzhledu ani trochu nezáleží. :D jinak si nevšímej, zerti kamarádi říkají, jak se ti nikdo nelíbí :D hlavní je,  že sama víš, jak jsi to myslela. Tvůj žebříček mi přijde zajímavý,  někde by jsme se trochu lišili,  ale ten poslední žebříček jsi trefila přesně :D jen je škoda, že neznám všechny herečky v žebříčku :-( a aspoň,  ze máš chápavého přítele a je od tebe krásný,  že je tento článek pro něj :-D

8 Kelly1455 Kelly1455 | Web | 24. října 2016 v 8:19 | Reagovat

Každý spdime podľa vzhľadu, ale  nikdy si nevytvorím názor, vždy  dám človeku šancu, smola je že v 99% prípadov vzhľad odpovedá osobnosti

9 shianae-sims3 shianae-sims3 | Web | 24. října 2016 v 8:48 | Reagovat

Proto je super, že každý je jiný a pro každého je krásný někdo jiný. Můj žebříček by byl asi naprosto jiný. A postupem času každému připadá krásný někdo jiný. Dřív taky pokládala za nejkrásnější úplně jiné lidi než dnes (asi za to může to, že už jsem stará :D). U mě je momentálně na prvním místě Margot Robbie protože mě naprosto uchvátila v Suicide squad. V dnešní době prostě na vzhledu záleží ať si říká kdo chce co chce, ale těžko se posuzuje co je krásné (protože jak už jsem psala co je krásné pro jednoho může být naprostý opak pro druhého - proto mi moc nedávají smysl soutěže krásy).

10 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 24. října 2016 v 12:09 | Reagovat

[3]: Nemáš za co

11 Magicmax Magicmax | Web | 24. října 2016 v 14:07 | Reagovat

Článek mně opravdu zaujal! Hlavně ten promyšlený obrázek v něm! Já taky často soudím zpěváky a herce podle vzhledu. Je to skvělé zamyšlení.
Ta tvá škála kterou si zmínila, to o tom příteli - mně to prostě zaujalo napíšu tomu hlavnímu členovy Blog.cz - Standovi, že sem za ně našel skvělý článek na titulku. Rozhodně to zkusím.

12 Melissa Melissa | Web | 24. října 2016 v 14:54 | Reagovat

Máte to s přítelem zajímavě zařízené:)I tvůj žebříček krásy mi přijde dost zajímavý.Je fakt,že taky lidi dost posuzuji podle toho jak vypadají a u známých lidí-zpěvaček,hereček,modelek,apod.mě často zaráží,že když se ukážou v reálu,vypadají kolikrát jak socky a neumí se ani obléknout a upravit.Je ale fakt,že nejde lidi posuzovat jen podle vzhledu,mockrát se mi stalo,že jsem si o někom myslela,jak hrozně vypadá a že bych si s ním neměla co říct a nakonec to byl třeba dobrý člověk.Nikdy nevíme,co má jaký člověk za sebou,jak žije,jaké má možnosti,apod.Ale o tom by se dalo dlouho povídat:) :-)  :-P

13 Kačka Kačka | Web | 24. října 2016 v 19:29 | Reagovat

Ja som najpovrchnejší človek na svete :D za chvíľu aj najnamyslenejší :D takže ma moc neprekvapuje, že o väčšine žien sa vyjadruješ ako o odpade :D
Paradox je, že som si o svojom priateľovi keď som ho prvý krát videla myslela, že je namyslený škaredý debil :D a teraz nám je spolu fakt super :D

14 Kačka Kačka | Web | 24. října 2016 v 19:32 | Reagovat

No a aby som nezabudla, vôbec som sa neprekonávala pri pochvale tvojho layoutu, je vcelku príjemný :D taký temný :D ...a ďakujem za pochvalu môjho, nastaviť to bolo moc aj na koňa, ale nakoniec to nejako vyšlo :D zase som najprv robila a až potom rozmýšľala -_- :D

15 Bella.M Bella.M | Web | 24. října 2016 v 19:41 | Reagovat

Bohužel to tak je a je to smutný..

16 evil spirit evil spirit | Web | 24. října 2016 v 20:24 | Reagovat

je dobře napsaný, hodně upřímně. i když já spíš patřím k lidem, kterým není úplně jedno, jak lidi vypadají, ale víc se soustředí na to, jací jsou.
a nerada odsuzuju další holky. a vyloženě nesnáším, takový ty pipky, co se neustále mezi sebou pomlouvají. mějte se trošku rády..

17 recenzacheck recenzacheck | Web | 24. října 2016 v 21:17 | Reagovat

Zdravím, samozřejmě, že záleží na tom, jak člověk vypadá. Jen někdo na to klade větší a někdo zase menší důraz.

18 Baryn Baryn | Web | 24. října 2016 v 21:42 | Reagovat

Většinou na komentáře u sebe na blogu neodpovídám, ale u tohohle článku mi to přijde vhodné ... dovysvětlit tady případně v komentářích, jak jsem co myslela, abych tu nebyla označována za nějakou pipinu, co za zády každého pomlouvá, protože má trochu nakřivo nos ... Podělila jsem se tu s vámi o věci, které běžně zůstávají jen a jen v mé hlavě a nikdy jsem nikoho na základě vzhledu nekritizovala.

[16]: Taky se soustředím spíš na chování lidí, ale jak jsem psala, ten vzhled je něco, co zhodnotím automaticky u všech v první chvíli, co člověka spatřím ... nesoudím podle vzhledu, ale posuzuji vzhled. Snad to dává trochu smysl ... zkrátka si své okolí nevybírám nijak podle krásy, ale je to něco, co si prostě v duchu porovnám a zařadím. A teď už vím přesně i kam, když jsem si tvořila tu škálu. :D O to mi šlo.

[17]: Vím. Taky jsem psala, že tohle je čistě můj pohled a moje hodnocení ... neřeším, že někdo to vnímá víc a někdo míň, to je mi jedno, to v článku neřeším. :D

[11]: Děkuji, to je pro mě pocta, ale upřímně doufám, že jsem ze sebe tady už vyplodila i leccos kvalitnějšího než nějaký můj žebříček krásy. :D Nicméně děkuji mnohokrát, potěší to.

19 Avilan Avilan | Web | 25. října 2016 v 9:56 | Reagovat

Jo, ze Sirenie teď taky nejsem extra nadšená. Snad s tou bakalářkou něco vymyslíš :)

Co se týče toho posuzování krásy, přijde mi to vtipné docela. Jak každý tvrdí, jak všichni ostatní soudí lidi jenom podle vzhledu a při tom oni dělají stoprocentně to samé :D :D

Jako jak chce člověk hodnotit právě zpěvačky a herečky, které nezná osobně? Jenom podle vzhledu. Všechny lidi můžeme hodnotit jenom podle vzhledu do té doby, než je poznáme i jinak. Tak to prostě je. A je to holt subjektivní záležitost :)
To s tou škálou je dobrý nápad :D

20 Kája Kája | Web | 25. října 2016 v 17:02 | Reagovat

To snad ani není souzení podle vzhledu, ale pouze posuzování vzhledu. A to snad dělá každý. Dobrý nápad udělat takový žebříček, jenom nevím, jestli bych to byla schopna takto seřadit. Moje škála by mohla mít tak tři maximálně čtyři kategorie. :D

21 Niko Tin Niko Tin | Web | 25. října 2016 v 23:44 | Reagovat

V první řadě se mi líbí ta sáhodlouhá řeč před samotným hodnocením :D thumbs up
A jinak docela i souhlasím s hodnocením podle vzhledu. Mou enjvětší modlou asi navěky zůstane avril, protože jsme an ní vyrůstala. a celkově upřednostňuji blondýnky, vychrtliny, inked girls a všechyn slečny, které nějakým způsobem yvbočují. Opět je to jen subjektivní, ale o tom jsou i naše názory v podobě komentářů :)

22 Niko Tin Niko Tin | Web | 25. října 2016 v 23:46 | Reagovat

[21]: Omlouvám se za své překlepy, ale texty po sobě čtu zpravidla až po odeslání- možná bohužel

23 Elis Elis | Web | 26. října 2016 v 10:43 | Reagovat

Každý posuzuje jinak a podle jiných, vlastních měřítek, jak blogy, tak i lidi, to se snad nedá ani zprůměrovat a je to dobře, rozmanitost je koření života...

24 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 26. října 2016 v 18:47 | Reagovat

Myslím, že lidé poslední dobou hodnotí ostatní podle vzhledu, protože se od těch lidí očekává jakýsi trend, či dodržování tohoto trendu. Nošení legín místo kalhot, co nejdelší vlasy, fejky kabelek jedné nejmenované značky, tlusté obočí, mohla bych pokračovat.. Myslím, že trendy dnešní doby hodně přidávají tomu, že podle vzhledu hodnotíme. Jde jen o to, na kterou stranu trendu se přidáš. S rozdílem mezi posuzováním a odsuzováním souhlasím. Něco na tom bude. Každopádně velmi zajímavé téma na článek.

25 Heaven Heaven | Web | 29. října 2016 v 17:15 | Reagovat

Zajímavý článek.
Podle mně to dělá každý. Každý si řekne ,,ten je hezký/ošklivý", ale jestli to pak ovlivní jeho postoj vůči tomu člověku je věc další... Podle mně je na každém něco krásného, ale zase každý máme jiné preference a nároky. Pokud jde o ženy, více se mi líbí ta přirozená krása. Občas stačí projet instagram a narazím  na nějakou princeznu s obočím jako houseka, vyžehlenými vlasy až na zadek, vyšpulenými rty a vykonturovaným obličejem a říkám si, že jestli tohle je krásá, tak jsem asi papež... (navíc všechny pak vypadají stejně a vytrácí se jedinečnost). Žebříček je zajímavý, já sama bych je seřadit nedokázala, asi bych měla jenom "ty co mi přijdou hezčí" a "ty co mi přijdou méně hezké" :D

26 Van Vendy Van Vendy | Web | 30. října 2016 v 18:36 | Reagovat

Zajímavý výběr, protože u některých byych řekla, že jsou spíš zajímavé než vyloženě krásné. Jako třeba Cate Blanchet, kterou mám velmi ráda coby herečku a která je krásná takovým zvláštním způsobem. Zajímavá byla i Natalie Dormer, kterou bych asi za krásku neoznačila, ale ani ne za ošklivku - spíš za zajímavou výraznou bytůstku. Mimochodem, taková Meg Ryan si tuším nechala zplastikovat nos. Chyba, chyba, byla zajímavá, byla hezká, byla šmrncovní. S novým nosem je divná a spíš tuctová.
Myslím, že žebříček krásy nemáš až tak výrazně posunutý, některé z tvého žebříčku by pasovaly do topky krásek i u mě.
Co se týká Meryl Streepové v Sophiině volbě, ona byla krásná, ale tak nějak jinak. Nebyla typická oslnivá kráska, ale měla něco do sebe. Vlastně si vzpomínám, že slavná Scarlett O´Harová z Jihu proti Severu nebyla také vyložená kráska. Ale uměla se nosit, dbala o sebe a co víc, vůbec o svém vlastním kouzlu osobnosti nepochybovala. :-)

27 inspiracenauteku inspiracenauteku | Web | 16. listopadu 2016 v 14:29 | Reagovat

Hezký článek:) Souhlasím. Za mě bych ještě někam šoupla Emmu Stone :) A vzhled Seleny zbožňuji

28 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 16. listopadu 2016 v 15:30 | Reagovat

Rozhodně mám nejraději Meryem Uzerli.. jsem sice holka, ale myslím, že tato herečka je skutečně hezká a nejde u ní jen o krásu, ale také o skvělé vcítění do role a mimiku.. zkrátka Hürrem. ;)

29 Kazimír Kraťas Kazimír Kraťas | Web | 16. listopadu 2016 v 16:26 | Reagovat

Většinu těchto hereček jsem ani neznal. Ale díky moc, alespoň mám zase tunu FAP materiálu!

30 Kory Kory | Web | 16. listopadu 2016 v 16:55 | Reagovat

Tak do tohohle se vůbec neumím vžít... neumím se skoro vůbec odprostit od toho, když je mi někdo nesympatický, ale hlavně vůbec nerozeznávám, jestli jsou holky hezký nebo ne. Kluci vlastně možná taky ne. Nebo jo, ale ten žebříček krásy a žebříček toho, kdo se mi líbí, by byl asi trochu... posunutej.
Jinak, vážně zajímavej článek, a rozhodně s tebou souhlasím v tom, že herečka, co hraje Fleur je oproti popisu v knize naprosto nudná, nezajímavá a o ničem.

31 Circle Circle | Web | 16. listopadu 2016 v 17:40 | Reagovat

Holka...ani nevíš, jak moc se mýlíš.:)

32 Jasmínová Jasmínová | Web | 16. listopadu 2016 v 18:06 | Reagovat

I když blbý jak poleno, ale hlavně že krásný :D

A přesně tady tohle mě štvalo na lidích ze středních. Nejdříve člověk musel zapadat do jejich škatulky přijatelného vzhledu a pak se s ním po uvážení začali bavit. Hodnotíme vzhledy ostatních a směje se u momentek druhých jako krá... A třeba vůbec nás nenapadne, že ten dotyčný má absolutní jiné hranice a je spokojený. Nebo by třeba byl bez idiotů kolem sebe. :D

Žádná kritika, ale krutá realita v tomhle typu holek v mém tehdejším prostředí. ;-)

33 Bianca Bianca | Web | 16. listopadu 2016 v 18:12 | Reagovat

Kde je Audrey Hepburn, Lana Del Rey, Twiggy, Marilyn Monroe ja neviem mnoho ďalších? Možno si myslela terajšie, ale aj tak. :)
Nechcem nič proti tvojmu názoru ale čo ja viem.. na omyle trochu... :D Nič v zlom.

34 I am Jane I am Jane | Web | 16. listopadu 2016 v 18:50 | Reagovat

Spousta stars ve tvém žebříčku jsou krásný ;-) hlavně bych zdůraznila Lady Gagu :-P ta ze sebe dlouho dobu dělala hnusatku :-x ale ve skutečnosti je krásná :-P .

35 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 16. listopadu 2016 v 19:07 | Reagovat

Inu... jo. Sice se snažím se lidi podle vzhledu neposuzovat, ale prostě to, jak člověk vypadá, patří k prvnímu dojmu, který člověka dost ovlivní.

36 Akim Akim | E-mail | Web | 17. listopadu 2016 v 3:25 | Reagovat

Ten, kdo posuzuje ostatní podle vzhledu, ten jako by ani nežil. ;-)  :-)

37 nekdo nekdo | 17. listopadu 2016 v 7:37 | Reagovat

Zajímavý seznam krásných celebrit. Třeba právě Meryem Uzerli je opravdu krásná, ale když jsem to říkala doma, tak mi řekli, že ona ta a ta z Velkolepého století se jim líbí víc... a naopak Hürrem se jim moc nelíbí. Třeba právě babička mi to odůvodnila tak, že má zrzavé vlasy a je celkem při těle, že ostatních je méně.

38 b. b. | Web | 18. listopadu 2016 v 20:37 | Reagovat

Krása je dost realitvní pojem, ptž každému se líbí něco jiného. Někdo si přijde ošklivý kvůli velkému nosu, ale jinému se kvůli němu zase líbí. Ze mě osobně je třeba jeden muž blázen, ale jinému připomínám zombíka ve hře. je to těžké :D  ale když jsi blbá a totálně nezajímavá, už to krásou nedoženeš ať jsi sebehezčí :D

39 Kim Lula Kim Lula | Web | 19. listopadu 2016 v 2:25 | Reagovat

Kdysi jsem dělala něco podobného, jako myslím řebříček krásy. Šlo tehdy o to, že jsme s jednou další slečnou chtěly nějak... roztřídit pár chlapců podle vzhledu na různé typy krásy. Takové jako "krásní v takovém tom všeobecném vnímání krásy" "krásní až na padesátý pohled" "křehce krásní" "mužně krásní"... byla to docela prdel.

No, kdybych měla jmenovat nějaké nejhezčí ženy, jednoznačně by to byly tyto: Scarlett Johansson, Shelley Hennig (asi nejkrásnější slečna, jakou jsem kdy viděla), Holland Roden, Amber Liu, Christina Perri a Lee Jieun, na žádnou jinou si nevzpomenu - ale je jen málo žen, které se mi opravdu líbí.

Co se týče mužů/kluků, to bych tu byla do rána, takže ve zkratce: Andy Biersack, Ralph Fiennes, Tyler Hoechlin, to je taková má první trojka, pokud opomenu asijské kolegy. Z těch asijských asi nejvíc kusy jako Huang Zi Tao, Zhang Yixing, Hwang Chansung, Jung Taekwoon, Kim Jaejoong, Gackt a stovka dalších.

40 fluttershine fluttershine | 19. listopadu 2016 v 11:24 | Reagovat

Ginny měla být taky hrozně hezká a obsadili do její role Bonnie Wright, která mně osobně moc hezká nepřijde, spíš taková extrémně tuctová. :D
A spoustu jmen jsem z tohohle seznamu, co tu máš, neznala, jinak jsem celkem často souhlasila... jen bych nedala Tarju vejš než Floor, ale to bude asi tím, že mě ten její obličej prostě děsí xD
Já bych hlavně nezvládla udělat žádný seznam kohokoliv, protože když někoho vidím, tak je to buď líbí, nebo nelíbí, a škála asi tak hodně, nebo ne tak moc.

41 fluttershine fluttershine | 19. listopadu 2016 v 11:31 | Reagovat

Ještě mě napadlo, kam bys zařadila Alissu z Arch Enemy? Docela mě překvapuje, že ji tu nemáš.

42 Dominika Dominika | 20. listopadu 2016 v 17:36 | Reagovat

Tak me se z tech vsech libi jen ta Tayra, ostatni moc ne, ja bych tam mela, Evu Longoriu, Jenifer lopez, Jesicu Albu, Sandru Bulock, Jenifer Aniston,Reese Witherspoon, AISHWARYA RAI BACHCHAN, Cameron Diazová, Drew Barrymore a Kim Kardashian :-P

43 MH Zuzka MH Zuzka | Web | 26. listopadu 2016 v 11:42 | Reagovat

Já se snažím, když už posuzuji podle vzhledu, si vyloženě nemyslet, že ten někdo je hnusný, protože když je to třeba skvělý člověk, tak mi přijde hrubě neohleduplné si tohle o něm byť pomyslet. Každý posuzuje podle vzhledu, ale je třeba se na daného člověka nedívat s opovržením nebo ho zavrhovat jen proto, jak vypadá, protože to může být úžasný a talentovaný člověk se smyslem pro humor, o to mi jde. Já taky občas odsoudím podle zjevu, ale to spíš nějaké pochybné existence a podobně. Já o sobě neříkám, že vůbec neodsuzuju podle vzhledu, ale SNAŽÍM se. Třeba když je někdo podle mě pěkný nebo krásný, tak ho obdivuji a je pravda, že poměrně závidím, protože si sama přijdu jako totální podzemní troll. Mamka říká, že škaredá nejsem, ale mě prostě občas stále šíleně mrzí, že nemohu vypadat aspoň trochu lépe.

44 MH Zuzka MH Zuzka | Web | 26. listopadu 2016 v 11:45 | Reagovat

[32]: Tak přesně TOHLE mi vadí. Není správné, když se nejdřív člověk dívá na vzhled a až podle něj se rozhoduje, jestli mu daná osoba stojí za jeho zájem.

45 Rory Rory | Web | 9. prosince 2016 v 12:16 | Reagovat

Zajímavý článek. :D Fakt že jo. No, teď jsem si vzpomněla na doby, kdy jsem sledovala Velkolepé století. V tom s tebou souhlasím, Hurrem je fakt kočka. Stejně jako Amy Lee apod. :D Já taky takhle posuzuju lidi, někoho vidím a někdy i nevědomě si ho zařadím do lbí či nelíbí. Ale mám třeba kamarádku, která není moc hezká, ale je i přesto velmi oblíbená, protože je prostě strašně fajn osobnost. Znáš fyziognomii? Myslím, že by tě to mohlo zajímat. Možná už si o tom něco slyšela, je to nauka o posuzování vlastností člověka podle vzhledu... Potom tě možná pár věcí překvapí.

46 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 14:19 | Reagovat

O zanechaní prvého dojmu je veľa psychologických článkov. Každý človek prvý dojem zanecháva a taktiež tvorí. Niekto sa ho môže potom snažiť zmeniť, ale u človeka to proste zostane v podvedomí. Niekoho si zapamätáš podľa pupáku na nose a aj keď ten pupák už nemá, tak pre teba bude stále "pupák" a ponesieš si to v podvedomí veľmi dlhú dobu. Každý je povrchní. Niekto len dokáže hľadieť aj do vnútra knihy a nie len na obal. Ale väčšina ľudí knihu s škaredým obalom do ruky nechytí.

47 Chiméra Chiméra | 19. ledna 2018 v 17:24 | Reagovat

Ako sa hovorí 100 ľudí 100chutí. Hovoria aby sme nesúdili podľa zodňajšku ale aj tak to robíme ale inak to nejde nie sme  nejaký veštci , ktorý , pri pohľade na človeka vedia aký naozaj.

48 Chiméra Chiméra | 19. ledna 2018 v 17:24 | Reagovat

Inak krásny blog :-D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama