Nevšední oslava s Lojzou

26. září 2016 v 16:43 | Baryn |  deník
Wow, opravdu si vážím toho, že i přes mou víkendovou nepřítomnost a neaktivitu si tento blog udržel nějaké čtenáře. Vážím si vašich návštěv a komentářů a doufám, že vás to tu bude stále bavit. :)

Jak už jsem psala, tenhle víkend jsem strávila v Budějcích slavením narozenin. I když jsem tu zmiňovala, jak jsem si hrozně užila své narozeniny strávené hraním Guild Wars, je pravda, že i na tuhle lidskou oslavu jsem se pořádně těšila. Od doby, kdy jsme si v rodině zakázali zpívat "Hodně štěstí zdraví", rozhodli se jezdit na zříceniny a celkově třeba za historií a kulturou do muzeí, divadel, galerií a na koncerty, a od té doby, co jsme se taky vrhli na nějaké lepší dorty, mám naše oslavy vážně hodně ráda. Pravda je, že nejvíc mi zatím utkvěly narozeniny před dvěma lety, protože to jsme vyrazily s mamkou na masáž, a to bylo prostě něco báječného. Letos mám však zážitek, který by to mohl trumfnout.

Cesta byla utrpení. Vlak bez kupé, kočka zoufalá - chudák po poslední návštěvě u veterináře nesnáší přepravku a už jen dostat ji dovnitř byl boj. Narváno a všude to smrdělo takovým tím pálícím se kovem ... nebo gumou ... nevím, k čemu přesně to přirovnat a čím to je způsobené, ale možná to znáte třeba z metra.

Oslava sama o sobě byla moc příjemná. Dort tentokrát připravovala sama mamka, ale vzhledem k tomu, jak dopadl úžasně, bych řekla, že je jasné, kdo z nás dvou je v týmu ten šikovnější. :D Není sice nijak tématický ... ale zato velmi elegantní a decentní ... a v příjemných odstínech hnědé. Líbí se mi moc. Ještě ho mám plnou lednici. :D
Jako dárek jsem tentokrát dostala od rodičů košíček naplněný květinami ... jak normálními karafiáty, tak speciální odrůdou, na které rostou peníze. To je má oblíbená, takže se trefili dokonale. :D Zároveň byl v košíčku položený můj vysněný mobil. Z jedné strany rozebraný (ale to jsem ani nefotila), model trošku starší - tak 10 let - ale zato velice pěkně designově provedený, neboť má decentně malý displej a není neprakticky dotykový ...


Dobrá, to je samozřejmě vtípek. Mám slíbený perfektní nový mobil, akorát nestihl dorazit včas na oslavu, takže mi mamka jako předzvěst zabalila tohle staré cosi.

Od přítele jsem dostala Flammu Omegu.

Výsledek obrázku pro kázání ohně

Kázání Ohně je zajímavá kniha ... nečetla jsem ji, ale zajímavá je, a to sice tím, jak jsme se k ní dostali. Tak tedy Prometheus ... Vtipné je, že tu mám vlastně už asi měsíc rozepsaný článek, kde srovnávám písničku Prometheus od Rhapsody s písničkou Universal Death Squad od Epici. Po sepsání tohohle příběhu už ho asi ale nikdy ani nezveřejním, neboť to podstatné shrnu zde.
Prometheus je veledílo ... takřka první veledílo "hledačského" metalu, tedy metalu, který si klade za cíl hledat smysl života, vyšší princip, boha v číslech, tajné kódy ve vesmíru, splynutí s první Evou a bůh ví co všechno ... Je to divný metal s divnými texty, ale Prometheus je mnohem vyšší liga než většina takových písní, které by se do tohoto žánru daly zařadit. S textem, který snad sepsal generátor náhodných slov nebo vznikl, když si autoři přitáhli učebnice fyziky, biologie, chemie, astronomie, latiny a mytologie a zapisovali, do jakého pojmu v rejstříku zrovna zabořili poslepu prst, Prometheus boří hranice dosud nepoznaného. V refrénu se pak opakuje "Alpha ignis - signum astralis - flamma omega - multiversalis", což se stalo nakrátko - ale významně - hymnou naší skupinky na dračí doupě. Asi tak pět minut nám to vydrželo ... ale vliv "alphy ignis a flammy omegy" sahá mnohem dál, neboť v jednom z našich světů na DrD se objevila tajná organizace mágů Flamma Omega, jejímž členem se stala právě má postava. A tato organizace stála proti druhé tajné černokněžnické organizaci Alpha Ignis.
Nedokážete si ani představit, jak nás nadchla kniha, která na obalu má omegu v plamenech a zpracovává příběh lidí, kteří jsou rozděleni na Alphy a Omegy a nějakým způsobem jsou na sobě závislí ... Och jak já miluji symbolické dárky!
A nejlepší je vědomí, že to je pouze "první část dárku" nebo spíš malá ochutnávka toho, co mě čeká ... a jelikož vyvozuji, že tématem je tedy dračák, jsem natěšená jako nikdy.

Po předání dárků jsme se chvíli bavili zkoumáním nacucané hmoty, ve které byly zapíchané karafiáty v tom košíu, aby neuschnuly. Musím říct, že je to na omak opravdu hrozně zvláštní. A pak přišel čas na výlet. A protože hrady na Malši už máme prošlé všechny a žádné akce, zajímavá představení ani výstavy se v okolí nekonaly, rozhodli jsme se zabodnout prst do atlasu ... každý jednou a kdo vybere nejzajímavější místo, tam pojedeme. No, z počátku to nevypadalo, že by se nám plán dařilo uskutečnit ... asi nejzajímavější bylo mnou vybrané Lipno, ale co tam ... Ale nakonec si taťka vzpomněl, že u Lipna je Vítkův hrádek, na kterém jsme byli naposled před více než deseti lety, a už jsme si ho ani nepamatovali ... Tak jsme vyrazili tam.
Čičinka samozřejmě zůstala doma, aspoň si od nás oddychla a pořádně se rozvalila ... všude.
Mám šíleně ráda atmosféru starých zřícenin ... když jsou téměř ztracené v lese, člověk se k nim musí probojovat, a pak tam jen tak sedí u těch studenejch kamenů odříznutý od zbytku světa. Bohužel moc takových zřícenin není. Snad jediné, které nabídly přesně tuto atmosféru, byli Louzek a Sokolčí. Velmi staré a velmi rozpadlé hrady, nicméně o to působivější. Pořešín bylo také krásné místo, i když už se tam otevíralo taky nějaké muzeum a rozjížděla se rekonstrukce, a tvrz Tichá byla zrovna tak příjemná, nicméně až moc blízko statkům a odhalená blízké vesnici. Velešín je pak sice sám jako takový velmi dobře skrytý v krásném prosvětleném lese a pod nánosy hlíny vedle skal, nicméně jeho jméno je natolik známé a místo natolik příjemné, že je umění nenarazit tam na nějakou školku. Všechny ostatní hrady už jsou komerční děvky, na které chtějí vstupné a ještě se je opovažují hyzdit rádobystředověkými nápisy a kýčovitě stylizovanými tavernami. A vůbec nejhorší jsou trpaslíci! Tedy myslím ty mikulášovské malé postavičky zapíchané v zahradách. U hradů. To jako fakt? No dobrá, dobrá ... Na Vítkově hrádku naštěstí trpaslíci nebyli, ale ve chvíli, kdy nás přivítal zvuk dechovek, kastelán v oblečku, který by kdejaký honorabilis mohl vytáhnout na promoci, a všechny stěny ověšené vlajkami (a nejen hradními a historickými, ale i EU, britská, německá a podobně), měla jsem trochu obavy, kam jsme to vlastně vlezli.

Vítkův hrádek by měl být údajně nejvýše položený hrad v Čechách. Protože nám většinu cesty vypomáhalo auto, nijak jsme to na vlastní kůži nepocítili, ale z vršku věže byl ten výhled ohromující.


Pod námi na nádvoříčku se už chlapi pořádně rozšoupli. Kastelán se tam mírně přiopilý pohupoval do rytmu, a díky bohu, z dechovek se staly takové ty trampské písničky, které sice taky nemusím, ale aspoň se to dalo poslouchat. Rodiče si slezli dolů na kafe, a my se ještě chvíli kochali výhledem - přičemž jsme z informačních cedulí zjistili, že vedle Boubínu je kopec, který se jmenuje Bobík. Miloučké.

Hudební duo Pavel u kytary a nějakej jinej přiopilej týpek za bubnem byli na hranici vtipnosti a trapnosti, ale posedět u občerstvení a chvíli si je poslechnout žádné utrpení nebylo.
A pak přišel on! Z plakátu, který visel nad improvizovaným pódiem, jsem vyčetla, že se jmenuje Lojza. Starej nenápadnej týpek, který by se popravdě ztratil mezi bezdomovci, ale s příjemným vyzpívaným hlasem a elektrickou kytarou. Jaksi pozvedl celé to hudební snažení na zámku na opravdový umělecký - no dejme tomu - zážitek. Nebo alespoň vtipný hudební zážitek, který netrhal uši. A hlavně byl vtipný, nejen výběrem písniček, ale ani průpovídky zcestné neměl. Apak ... ignorujte hity jako "Rozptylová loučka přilákala broučka ...", to prostě nejde.

Jo, domů jsme se vraceli trošku unavení a plní dojmů. Vítkův hrádek je příjemné místo. Byla to naprosto úžasná oslava ... a těším se tedy na druhé kolo dárků. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Petřeková Karin Petřeková | Web | 26. září 2016 v 17:29 | Reagovat

naprosto užásný!

a super vtípek s mobilem :D

2 Sugr Sugr | E-mail | Web | 26. září 2016 v 18:43 | Reagovat

Moje kámoška v práci dostala k narozeninám Thajskou masáž. Jak mě jí líčila a jak jí prožívala jsem napsala článek na mém blogu. Bylo to úžasné! :-D

3 paulito paulito | 26. září 2016 v 20:35 | Reagovat

Máš moc hezké fotky...

4 Mirenia Mirenia | Web | 26. září 2016 v 20:43 | Reagovat

Já bych řekla takovým tím "typickým a nechutným smradem". Na tohle pojmenování jsem si už zvykla :D Jinak moc krásný mobílek, takový jsem mívala a jak skvěle fungoval :D
A jinak máš moc pěkné fotky! :D

5 Andey Andey | Web | 26. září 2016 v 20:50 | Reagovat

Tak to jsi si tu oslavu užila. Ten mobil mě dostal a hrad neznám.
Takové písničky jsou nejlepší. :D
Skvělé fotky :)

6 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 26. září 2016 v 21:17 | Reagovat

Tak tomu říkám Oslava :). Dárečky, výlet a ten dort O_O - já tedy sladké nemusím, ale tenhle dort bych sjela na jeden zátah 8-)  ;-) . Je nádherný a musí být strašně dobrý :).

7 Hrašulee Hrašulee | Web | 26. září 2016 v 21:25 | Reagovat

To je nádhera :) No a ten dort, naprosto boží, ten bych dokázala sníst i sama :-D

8 Effy Effy | Web | 26. září 2016 v 22:05 | Reagovat

Hezké fotky.)

Popisuju to, co teď prožívám. Jo, tak trochu jsem do toho spadla a snažím se z toho dostat.)

9 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 26. září 2016 v 22:49 | Reagovat

Tak to sis to pěkně užila. Dortík vypadá moc hezky a lákavě. A na zříceninách ztracených v lese je opravdu nejlepší to, že u nich člověk nemusí platit vstupné. Ale zase u těch "veřejných" hradů je dobré platit. Minimálně jako plat pro průvodce. Někde je to ale fakt drahé.

10 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 27. září 2016 v 0:24 | Reagovat

Pěkný hrad 8-O

11 Mirenia Mirenia | Web | 27. září 2016 v 7:14 | Reagovat

Myslela jsem tím samozřejmě ten smrad z vlaku nebo metra :D

12 Lauralex Lauralex | Web | 27. září 2016 v 10:51 | Reagovat

Ten mobil je skvělý. :-D
Já mám Z3, sice tu menší verzi, ale je fakt super.

13 I am Jane I am Jane | Web | 27. září 2016 v 12:54 | Reagovat

Tyhle kontroly se týkají mých nemocných ledvin :-( WOOOW ten dort bych si hned dala :-P ten mobil je krásný i zbytek fotek ;-) .

14 crazyjull crazyjull | Web | 27. září 2016 v 13:04 | Reagovat

Všechno nejlepší k narozeninám! :) Moc pěkné fotky. :)
S tou kočkou to znám a zkus tam narvat dvě do té přepravky. :D

15 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 27. září 2016 v 13:34 | Reagovat

Jinak, nalezla jsem tvůj komentář na své RPG hře. A přemýšlela jsem. Takový ten popis, jak ty říkáš, tam není. Vždycky jsem tak nějak čekala, že na to hráči přijdou za pochodu. Nebo že si to sami vymyslí. Ale máš pravdu. Lidé nejsou takoví telepaté, takže něco sepíšu. Možná je to i odrazuje, když je chci hodit do světa, o kterém neví, jak funguje.

16 beepinka beepinka | Web | 27. září 2016 v 16:45 | Reagovat

Heh a já už si fakt myslela,že to s tím mobilem myslíš vážně :-D  :D ...pobavilo. :D
Jinak přeju všechno nejlepší k narozeninám! A musím říct,že ty fotky jsou moc pěkné ^^ hned bych vyrazila někam na výlet :3. A dort bych si hned dala *-*).

17 Crystal Crystal | 27. září 2016 v 17:55 | Reagovat

Tá torta vyzerá úžasne, ja budem mať určite na narodeniny zas asi pomarančovú a vypýtam si jedlý papier s Fluttershy... yayayayayay...Hňeď by som si tú tvoju tortu dala. Fakt som si myslela, že to s tým mobilom myslíš vážne. :D Ohnivú kázeň / Kázání ohnem mám zrovna požičanú z knižnice. Ale nemá tak peknú obálku. Knihu mi poradila kamarátka a obsah ma nadchol. Zatiaľ som ani nie na stej strane. Čakala som, že to bude kúsok lepšie... Inak mám tiež rada zrúcaniny a staré hrady, obzvášť tie s povesťami, čím staršie, tým lepšie, a hlavne tie nezrekonštrulované.

18 mybpd mybpd | E-mail | Web | 27. září 2016 v 19:26 | Reagovat

To musel být krásný výlet. Asi se budeš divit, ale jsem průvodkyně na hradě, když zrovna nestuduju. Opilý kastelán u nás obecně rozhodně není rarita. České hrady a zámky ještě tak prostudované nemám, ale Moravu mám proježděnou.

19 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 28. září 2016 v 19:12 | Reagovat

Zříceniny a jejich atmosf=eru tak=e miluji...napadá mne hrádek Mydlovar v lužním lese u Kostmlat nad Labem, ale z toho zbylo málo...Dostupné pro mne a zachovalejši jsou Zviretice a pak Okr, ale ta je dost profláklá... :-)

20 Paralela Paralela | 29. září 2016 v 10:51 | Reagovat

ten dort je geniální, vážně....a s prskavkama!

21 Zdebra Zdebra | Web | 2. října 2016 v 21:07 | Reagovat

Vítkův hrádek si musím napsat na seznam míst, která chci navštívit. Ten výhled podle té fotky je pěknej, že naživo by mě to určitě oslnilo.

22 Joina Joina | Web | 3. října 2016 v 11:20 | Reagovat

Narozeniny strávené hraní počítačovou hrou? No mě by to zrovna  nebavilo, ale pro fanoušky GW proč ne. Vlaky bez kupéčka jako taky nemusím, ale dort se mamce velmi povedl, ale ty umíš taky pěkně péci. :)
A ta zřícenina vypadá dobře :)

23 Ennie Ennie | Web | 7. října 2016 v 22:42 | Reagovat

Vítkův hrádek je krásný :). Nádherný výhled odtud, příjemný výlet ;). Ten dort se mamince vážně povedl a s tím mobilem to vymyslela vtipně ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama