Květen 2016

30 beautiful women in rock/metal

31. května 2016 v 15:22 | Baryn |  Metal
Dnešní článek je spíš tak pro mě, neboť mě baví dělat různé přehledy, tabulky, seznamy ... kdybych měla nervy na programování, jsem mistr databází, ale takhle končím u excelu, případně u obrázků a fotek, neboť je to přeci jen názornější a barevnější ...

Co nesu dneska za přehled či seznam? Něco, nad čím jsem přemýšlela už dlouho ... a to sice: Jsou metalistky a rockerky fakt tak sexy, jak stále zarputile tvrdím?
No ... ano jsou, vidím to všude na fesťácích: kam se kouknu, tam je něco hezkýho v korzetu ... i když občas to fakt nejsou jen holky, což je trochu creepy, ale nevadí mi to ... To je jedno! Nejde mi momentálně ani tak o fanouškovskou základnu (mně se prostě líbí pojem fanouškovská základna, takže to je výraz, který ode mě můžete čekat poměrně často ... jako od Agroula slovo "penetrace" ... ale toje další zbytečná odbočka), začala jsem se zajímat o metalové a rockové zpěvačky, houslistky, kytaristky, cellistky, nineristky a bůh víc o všechno ... Hodně mě k tomu inspiroval Spark, když před pár lety psali report z Masters of Rock a nazvali Charlotte, zpěvačku Delain, nejkrásnější zpěvačkou, která tam tehdy vystupovala ... No je fakt, že Máša z Arkony se jí nijak rovnat asi nemůže, i tak nepovažuju Šarlotu za tak úžasnou a vlastně, když nad tím přemýšlím, ne, nelíbí se mi vůbec ... a to i přes ty zrzavé vlasy ... prostě zrz má vždycky plusové body, ale zrovna tuhle konkrétní mohutnou neforemnou tvář nevylepšily ... A tak jsem si řekla: Co za zpěvačku se mi vlastně líbí? Amy Lee ... no fajn, to není úplně metal ... metal ... hmm ... Simone Simons! Jo asi jo ... a Sharon ... ne tak moc ... a co Tarja a podobné hvězdy ...? Ne, ne tak moc.
Dobře, asi bych měla taky varovat, že tohle není článek pro ty, kteří neposlouchají rock a metal ... nebo kteří aspoň nemají rádi subjektivní přehledy o čemkoliv. Což už jste ale asi pochopili.

Nakonec jsem se rozhodla, že není možný, aby se nenašla nějaká rocková či metalová hvězda, která by prostě nebyla sexy. Dokonce jsem už na netu někde pár takových seznamů našla ... většinou tomu vévodila sexy bitch Brink z In This Moment, která je vlastně taková metalová Lady Gaga: je zajímavá, má dobrý tělo, umí se hýbat, šokuje kostýmy a videoklipy, jak to jde, ale krasavice od přírody to dle mého názoru není. Navíc trochu - ale fakt jen ein bisschen - vykrádá Omega Lithium, co se stylu týče.

Taky bych měla varovat, že tady fakt nesrovnávám v žádném případě hudbu - a nechci ani nijak schazovat kvality Brink (já si nevzpomenu na křestní), Šarloty, Máši, Tarji a ostatních, které jsem do svého sexy seznamu nezařadila. Ke všem mám respekt a uznávám je.
Tohle jsem si prostě stvořila tak nějak na odreagování od zkouškového, abych si utřídila myšlenky a abych se trochu pobavila ...
Taky bych jen ráda zmínila, že v tomto seznamu nejosu za žádných okolností VŠECHNY zpěvačky, které znám a případně i poslouchám. Tarja, Anett a spousta dalších tam prostě není a nebude, pokud by ten seznam neměl vést až do nějaké cca stovky. Nyní zde máte nejlepší třicítku.
Takže tady jsou, krásné divy, které obdivuji, ať už zpívají, hrají na kytaru, housličí ... whatever.Zas ňákej ten vědec....

12. května 2016 v 19:18 | Baryn |  úvahy a stížnosti
Když jsem nastupovala na Karlovku, řešila jsem hlavně své vyhlídky do budoucnosti: Kde budu moct pracovat, jaké vybavení má která laboratoř, zda nejsou ty látky, se kterými bych pracovala v laboratoři moc nebezpečné (ano, jsou), či jak těžké vůbec je do nějaké laboratoře se dostat (asi jako dostat se do nebelvírského kolejního famfrpálového družstva). Nestarala jsem se však příliš o okolí. Vůbec mě nezajímalo, s jakými lidmi se potkám, kdo mě bude učit, čím jaký profesor proslul, nebo nedej bože kdo vydal jaké články (pff - přeci napíšu své vlastní, ne?)
A pak jsem to zaslechla: "Flegr!" Jméno, které se skloňovalo na škole snad nejčastěji. "Flegr - toxoplazma!" či později ucelené věty jako "Šílenec Flegr odebírá krev, aby zase pokročil ve výzkumu toxoplazmy, se kterou se babrá snad celý svůj život." Jak jsem přišla do školy lidí neznalá, nevěděla jsem moc, o koho jde. Postupem času poznávám až moc dobře.
Podstatné pro mě však je, ať už je podle okolí jakkoliv vyšinutý (což by stejně každý vědec měl svým určitým způsobem být), že se zabývá právě toxoplazmou, prvokem způsobujícím toxoplazmózu. Nějakou hrozně zhoubnou nemoc, kterou přenášejí ty zlé špinavé kočky. Vlastně ne. Jako majitelka jednoho chlupatého kočičího miláčka jsem se o toxo začala přirozeně zajímat taky. Žertovala jsem s rodinou, že už jsme všichni dávno nakažení, aspoň budeme sexy. Nebo spíš budeme mít sexy muže.
No dobrá, tohle je nepodstatná informace. Důležité je, že jsem nejen četla všeljaké články, ale také diskutovala s lidmi různě po internetu, jaké mají zkušenosti, ale hlavně názory. Nikdy dřív by mě to nenapadlo, ale od doby, co znám Flegra a jeho posedlost toxoplazmou, začínají se kolem mě rojit lidi štítící se koček kvůli právě této nemoci. Tedy, abych pravdu řekla, nemyslím si, že je to přímo kvůli tomu, spíš jde o ten typ argumentace. "Jsou neloajální, zdrhaj ... jo, a taky maj tu toxo ... toxo nějakou nemoc. Fuj." Člověk si vždycky najde argumenty, kterými by mohl podpořit svou nenávist. Největší strašák se objevil, když se na internetu rozšířila informace, že ženy kvůli kočkám potrácejí.
Ne, není to kvůli kočkám. Je to kvůli toxoplazmóze, ale pravděpodobnost, že byste se nakazili přímo od kočky, je velmi malá. Téměř žádná, pokud neolizujete kotě nalezené v popelnici pokryté vlastními výkaly, ale to věřím, že by asi nikdo neudělal. Nemám v úmyslu tady vysvětlovat, co všechno na vás toxoplazmu přenést může, ale chci se dostat k věci, která mi na celé této záležitosti přijde nejhorší ... asi jako na každé: reakce lidí.
Přemýšlím opravdu horlivě, jestli jsem se nad lidskou debilitou a ignoranctvím pozastavovala víc ve facebookové skupině Překladatelské perly, kde se prostě šikanuje za každý překlep a každý, kdo má na mobilu autokorekci, by měl být okamžitě upálen (to je jasné!), nebo na stránce Cat-mania - kočičí povídání. Já tady nechci schazovat ani jednu z těch stránek. Jsou v nich i dobří a slušní lidé - mezi kočkomily obzvlášť - ale jak my v Hřbitníku říkáme: Pro jednoho krypla se místo najde vždycky. Dobře, originál by měl být "pro jednoho debila", zní to uhlazeněji, ale od doby, co sleduju DabingPortal (a nyní si vážně říkám, na kolik věcí jsem tady už stihla udělat reklamu, ale co už), se mi označení "krypl" líbí více, neboť to přesně, a hlavně JADRNĚ popisuje můj názor na takovéto lidi. Jaké lidi? Kteří dávají koťata pryč po měsíci, kteří je dokáží vyhodit nebo rovnou zabít. To je taková samozřejmost, která mě dopaluje stabilně už x let. Ovšem nově jsou to i lidé, kteří tvrdohlavě všem okolo sebe vnucují, že "Tohle plemeno kočky je hnusné!", "Ženská, která může bydlet s více než třema kočkama, je blázen!", "Kastrovat se nevyplácí!" a nyní moje oblíbené: "Kočky šíří toxoplazmu." Nedávné oficiální prohlášení o tom, že od kočky, která žije doma, se prakticky nakazit nedá, vyvolalo mohutný ohlas mezi odpůrci koček. Negativní. "Zas ňákej přiblbej vědec si příde náhle s takovýmhle výmyslem, my všichni víme, že to ta špína kočičí přenáší." nebo "Však to je známá věc, že je to od koček, to nikdo nevyvrátí." Jak jsem psala výše, ne, většinou to tak není. Spousta lidí, která na kočku v životě ani nesáhla, je touto nemocí nakažená, a spousta lidí, kteří jsou "zavaleni" desítkou koček, naopak touto nemocí netrpí (to je nesprávný výraz, ono se při ní obecně příliš netrpí, ale zkrátka jim dopadly negativně testy). Jako většina nemocí, i tohle pochází zjednodušeně ze špíny. Kočka, která žije v bytě, špinavá převážně není. A pokud, tak je něco špatně s ní nebo s majitelem. Kočka, která žije venku, trpí vším možným, takže stejně není rozumný se s ní mazlit a lepší je ji rovnou vzít k někomu schopnému a ochotnému, kdo jí poskytne plnou péči. V dnešní době se naštěstí s různými útulky, depozity, ústavy, sanatorii a azyly roztrhl pytel.

Vím, že se tímhle článkem nedotknu nikoho, koho by se to dotknout mělo. Lidi, kteří jsou přesvědčení o své pravdě a svém bezchybném jednání, názor jen tak nezmění. Důkazy o tom nacházím každým dnem a nemusí jít jen o kočky. Taková hudba nebo víra je na toto téma mnohem plodnější, ale víra je na tolik omýlaná, že ji ani už nechci řešit (momentálně). Hudba vás ještě čeká. :P

Užijte si víkend!